Trufelki z białego sera

Dziś coś szybkiego i do tego bez pieczenia - trufle z białego sera w kokosie. Wystarczy zgnieść, zetrzeć, zamieszać, połączyć, obtoczyć..... i mamy coś pysznego.

Ocena:
1 5

Składniki na 45 sztuk pralinek.


Składniki:
  • 400 g suchych ciastek typu herbatniki, kruche ciastka, babka piaskowa itp.
  • 300 g białego sera np. z wiaderka
  • 200 ml śmietany kremówki
  • 3 łyżki cukru pudru
  • 400 g białej czekolady

Dodatkowo:
  • 150 g wiórek koksowych

Wiórki wsypujemy do miseczki.


Wykonanie:

Białą czekoladę łamiemy w bardzo małe kawałki, które przekładamy do szklanej lub metalowej miseczki. Miseczkę umieszczamy we wrzącej wodzie (ale tak by woda nie wlała się nam do czekolady) i w ten sposób rozpuszczamy czekoladę. Nie zapominamy o jej mieszaniu.

Do miski wlewamy śmietanę kremówkęi ubijamy ją na sztywno. Do ubitej śmietany stopniowo, dodajemy ser biały wraz z cukrem . Do dobrze połączonych składników wlewamy białą czekoladę - miksujemy. Następnie do masy kruszymy ciastka, biszkopty. Składniki mieszamy łyżką drewnianą. Masę wkładamy na 1 godzinę do lodówki by stwardniała. Następnie z twardej masy formujemy kulki wielkości orzecha włoskiego. Następnie obtaczamy trufelki w wiórkach kokosowych.

Gotowe trufle wkładamy na 1 -2 godziny do lodówki by dobrze stwardniały.

Podajemy.

Smacznego


<a href="http://zmiksowani.pl/akcje-kulinarne/wiosenne-slodkosci" target="blank" title="Wiosenne słodkości!"><img src="http://zmiksowani.pl/image/miks/2a8790e4b8678214013573f5f59bde1dv2.jpg" width="154" height="232" border="0" alt="Wiosenne słodkości!"/></a>


Data publikacji: 13/04/2015


comments powered by Disqus